УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Субклінічний гіпотиреоз і його лікування

Це хронічне захворювання, що проявляється все частіше і характеризується почуттям постійної втоми, нехватки рухомої енергії, пониженим настроєм чи депресією, прихованими гормональними розладами в інших частинах організму.

Симптоми різного роду – тому що стани доброго здоров’я і хвороби проявляються в різному вигляді. Світ та здоров’я – не чорно-білий, а «кольоровий» в своїй різнотипності проявів. У старших осіб типовими симптомами є втома, нестача енергії і рухомої енергії. Досить типовим є почуття холоду, що настає пізнім післяобіднім часом. Можуть бути деякі аффективні розлади: напади страху, депресія і деякі типи шизофренії, пов’язані з неправильним функціонуванням щитоподібної залози.


Симптоми субклінічного гіпотиреозу з’являються уже у новонароджених. Наприклад у вигляді тривалої жовтяниці новонароджених, великої ваги при народженні, зменшеної рухливості. Пізніше діти з субклінічним гіпотиреозом мають запізнілий фізичний і психічний розвиток, низький зріст, тенденцію до алергії: і харчової, і біологічної, і хімічної непереносимості.

Шкіра таких дітей і дорослих пацієнтів суха, часто лущиться. Постійно проявляються хронічні дерматологічні захворювання. Досить часто присутні ожиріння, артеріальна гіпертензія, деякі різновиди цукрового діабету, імпотенція, розлади пам’яті, схильність до системної молочниці.

Академічна медицина розпізнає субклінічний гіпотиреоз, коли підвищений рівень тиреотропного гормону – гормону, що відправляється до щитоподібної залози, щоб збільшити вироблення трийодтироніну і вільного тироксину, іншими словами вироблення гормонів щитоподібної залози, – ті гормони прямують практично до всіх тканин і клітин організму, щоб різні біохімічні і метаболічні процеси протікали правильно і «гладко». Інші придатні дослідження в діагностиці субклінічного гіпотиреозу як то: антитіла до тиреоглубуліну, проти тиропероксидази, рівень холестерину і його фракції ліпопротеїну низької щільності, а також проведення УЗД щитоподібної залози.

В академічній медицині субклінічний гіпотиреоз розпізнається тоді, коли є підвищений рівень тиреотропного гормону одночасно з нормальним рівнем трийодтироніну і вільного тироксину. На мою думку, субклінічний гіпотиреоз проявляється, тоді коли лабораторні дослідження правильні, але пацієнт відчуває холод і втому переважно після обіду і ввечері, подавлення і йому бракує енергії.

У цьому випадку призначення допоміжних трав і відповідної дієти, що змушує щитоподібну залозу до правильного функціонування, – часто дає чудове покращення.

Академічна медицина не має чітких стандартів лікування такого вигляду гіпотиреозу. Деякі радять ліки типу Летрокс, Евтирокс. Але мало чи загалом не говориться про причини, що викликають субклінічний гіпотиреоз, хоча є знані і науково підтверджені чинники, що шкодять щитоподібній залозі, найчастіше у вигляді аутоімунного тиреоїдиту (тиреоїдиту Хашимото). Тих факторів зазвичай кілька чи кільканадцять і вони спричиняють появу у пацієнта також інших метаболічних хронічних хвороб (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця).

Майже завжди супутником хронічному захворювання є масивна інфекція молочниці, що сильно ускладнює стан здоров’я пацієнта і дієве повернення до доброго здоров’я.

Зі свого досвіду можу стверджувати, що основою в лікуванні субклінічного гіпотиреозу є добре запрограмована дієта – індивідуально встановлена для даного пацієнта в даному періоді часу (харчова непереносимість періодично змінюється), розпізнання хімічних факторів, діючих навіть у малих порціях, але щоденне виключення впливу біологічних факторів. Добре допомагають індивідуально підібрані суміші трав і біологічно активні добавки, що сприяють фізіологічній активності нашого організму.

У фармакологічному лікуванні я прихильник невеликих доз (від 12,5 дo 37,5 мкг гормонів щитоподібної залози) і, що найважливіше, вживання цих ліків одразу в післяобідній час – бо вживання гормонів щитоподібної залози рано, натщесерце, могло б спричинити функціональний гіпертиреоїдизм занадто рано, а після обіду і ввечері – в організмі дуже понижений рівень трийодтироніну і вільного тироксину.

Віддаю собі звіт, що це не співпадає з офіційною ендокринологією, але вважаю, що є сенс, щоб звернути увагу на це, бо субклінічний гіпотиреоз майже завжди проявляється разом з основними метаболічними хронічними хворобами, такими як: цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, і водночас може бути гіпотиреоз поєднаний з епідемією хронічних онкологічних хвороб.

Наприкінці варто згадати про просту методику оцінювання того, як діє наша щитоподібна залоза, за допомогою термометра. Вимірювання температури тіла повинно бути виконано вранці, одразу після пробудження, і тоді ми називаємо температуру «температура в спокої». У людей з правильно функціонуючою щитоподібною залозою вона зазвичай дорівнює 36,3 C – i далі після вставання з ліжка і виконання кількох рухів піднімається до 36,6 C. Натомість у 30 відсотків населення Європи ранкова температура в ліжку чи в спокої коливається від 35,0 C дo 35,8 C. Це однозначно вказує на субклінічний гіпотиреоз, що підтверджується симптомами, такими як: втома, почуття холоду, страху і депресійні настрої.

Дуже цікавими є дослідження, що проводяться в США та Європі на тему кореляції між реагуванням підвищеної температури на запальні процеси і визначенням епідемії хронічних онкологічних хвороб. Для цього порівнюють групу людей, у яких температура тіла ніколи не буває підвищеною, з групою людей, що реагують – нормально – на високу температуру при запальних процесах, наприклад при застуді. Виявляється, що в групі осіб, у яких висока температура не проявляється, у багатьох випадках часто проявляються процеси хронічних онкологічних хвороб. Це – ціна, яку ми платимо за прогрес цивілізації.

У моїй діяльності все частіше зустрічаю явища запальних станів в дітей з пониженою температурою тіла. Це, справді, звертає на себе увагу. Правильне лікування субклінічного гіпотиреозу – це корекція дієти, добавки і в малій кількості гормони в певну пору дня. Така програма найчастіше відновлює нормальну температуру тіла і одночасно усуває більшість симптомів.

Серед альтернативних методів лікування, як гіпотиреозу, так і при багатьох інших захворюваннях, одним з найбільш ефективних у даний час є апітерапія, тобто лікування продуктами життєдіяльності бджіл.

Набір продуктів і схема лікування хворих з субклінічно гіпотеріозом:

  1. № 8 || Автор: Войцех Гжіут, доктор медицини (Польща), Юрій Солоденко, апітерапевт, доцент (Україна ). Переклад Валентини Гевелюк.

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.