УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Бджолина людина

Так вдячні американці називали видатного пасічника і апітерапевта Чарльза Мраза

У попередніх номерах нашого журналу ми розповіли про наших співвітчизників, які зробили значний внесок у розвиток бджільництва і широко застосовували продукти бджільництва при лікуванні різних хвороб.

Сьогодні ми розкажемо про людину, яка не тільки досконало вивчила життя бджіл і фактично сформувала бджільництво як галузь виробництва у США, застосовувала його продукти у медицині, але й узагальнила багатющий досвід своїх попередників в апітерапії.


13 вересня 1999 року після нетривалої хвороби, Чарльз Мраз мирно помер у віці 94 років, в оточенні своєї родини. Так місцева преса повідомила про його кончину.

Він народився 26 липня 1905 року, в Вудсайд, Нью-Йорк, у родині Карла і Маріс Мраз. У 1928 році Чарлі переїхав до Middlebury, штат Вермонт, де заснував Champlain Valley. Пасіку, яка у результаті стала найбільшою пасікою Нової Англії. Своєю фірмою він опікувався понад 60 років.

Чарльз Мраз, відомий у Сполучених Штатах Америки під прізвиськом «бджолина людина», уперше застосував лікування бджолиною отрутою в 1930 році. Він доволі успішно лікував свій артрит і рекомендував бджолину отруту людям, які страждали артритами та іншими запалювальними хворобами, у тому числі респіраторними. Він вважав, що вжалення бджоли викликає запалення на місці вжалення, в результаті чого організм виробляє анти запальну реакцію, що змушує організм захищатися не тільки від вжалення бджоли, але й від інших запальних процесів.

Чарлі, який подорожував в Південній і Центральній Америці, Європі, Азії і на Близькому Сході в якості консультанта по методах бджільництва і технології, був визнаний в 1992 році Американською Федерацією бджільництва в якості одного з п'яти найбільш видатних пасічників в цій країні за його досягнення в комерційному бджільництві. Він був журналіст і співавтор Gleanings in Bee Culture та американського Bee Journal, відповідно.

Чарлі був визнаний в Сполучених Штатах, як піонер терапії бджолиної отрути, використання бджолиних вжалень для лікування різних захворювань, в першу чергу аутоімунних захворювань.

На додаток до ініціації клінічних досліджень з науковцями інституту Sloan-Kettering та Інституту Walter Reed Army, він заснував стандарт чистоти для сухої незбираної бджолиної отрути у продовольстві і медикаментах для США і був її постачальником для фармацевтичних компаній у всьому світі.

Один із засновників американської апітерапії Чарлі Мраз отримав подяку тисяч людей, які приїздили до нього в будинок у Вермонті для лікування продуктами бджільництва або зустрічали його на конференціях з апітерпії по всій країні.

У 1994 році у своїй книзі «Health and Honey Bee» Чарльз Мраз розповів про свій досвід роботи з використанням у терапії бджолиної отрути.

Завзятий садівник Чарлі Мраз присвятив своє життя практичному застосуванню органічного землеробства. За послідовне втілення в життя своїх наукових поглядів його обрали президентом і членом правління асоціації природного продовольства і сільського господарства, попередник Північної органічного сільського господарства асоціації.

Чарлі був новатором, учителем, людиною принципу і власного світобачення. Його вплив продовжує відчуватися у всьому світі. Його цінують усі: і ті, хто його знав, мав нагоду спілкуватися і обмінюватися думками, і ті, хто лише нещодавно дізнався про нього, про його роботу, наукові пошуки в галузі використання терапії бджолиної роботи.


№ 6 || Автор: За матеріалами іноземної преси

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.