УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Щоб задіяти потенціал, який дарує її Величність Бджола

«Радо вітаємо вас у Румунії, країні, яка робить дуже багато задля розвитку апітерапії», – з цими словами Генеральний секретар Міжнародної федерації апітерапії Стефан Стангаціу звернувся до учасників першого Конгресу Міжнародної федерації апітерапії у тамтешньому місті Брашов.


Конгрес зібрав фахівців зі всього світу.

Зрозуміло, найбільш значне представництво мала країна-господарка. Проте були також спеціалісти із Угорщини, Японії, Бельгії, Еквадору, Єгипта, Сербії, Литви, Великої Британії, Індії, Марокко, Португалії, Греції, Іорданії, які підготували цікаві змістовні доповіді, які викликали жвавий інтерес у делегатів міжнародного зібрання.

Нашу державу на цьому форумі представляли члени Міжніродної федерації апітерапевтів віце-президент Асоціації апітерапевтів України, доцент ОНМедУ, кандидат медичних наук Юрій Миколайович Солоденко та Микола Миколайович Гевелюк.

Виступ Юрія Солоденка, присвячений історії, сьогоденню та майбутньому вітчизняної науки, для багатьох став певним відкриттям для учасників конгресу. Вони навіть не уявляли, що апітерапія в Україні знаходиться на дуже високому рівні розвитку. Щодо самого Юрія Миколайовича, то він був у захваті від можливостей закордонної фармацевтичної промисловості, яка виробляє широкий спектр препаратів з меду та інших продуктів бджільництва.

– Інтерес до апітерапії постійно зростає, – підкреслив Юрій Миколайович. – В Україні працює десь п’ятдесят фахівців, а в Румунії, зокрема, вже сотні. Там відкривають кабінети, клініки. З гордістю можу повідомити: мої книги перекладають польською та англійською мовами. Але особливо зацікавив колег мій винахід – багатофункціональний контейнер для проведення мінівуликотерапії.

Під час розмови з Юрієм Миколайовичем постійно замислювалася про феномен апітерапії, що стає усе більш популярним напрямком роботи серед медиків.

Можливо, треба нагадати один із висновків, зроблених у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я у квітні цього року: «... проблема стійкості до протимікробних препаратів, у тому числі антибіотиків, вперше розглядається на глобальному рівні. Доповідь зроблена на досвіді 114 країн світу і свідчить про те, що ця серйозна загроза вже не є лише прогнозом на майбутнє. Вона свідчить про себе в кожному регіоні світу, може негативно вплинути на будь-яку людину незалежно від віку і місця проживання.

Стійкість до антибіотиків – це явище, коли бактерії змінюються настільки, що антибіотики вже не мають ніякого нищівного впливу на них. І люди, що потребують антибіотиків для боротьби з інфекцією, виявляються практично беззахисними перед нею. Сьогодні це стає однією з головних загроз не лише здоров’ю людей, а й національній безпеці держав».

Таким чином, на порядку денному сучасної медицини гостро постає питання про пошук дієвих альтернатив антибіотикам та протимікробним препаратам. Можливо, вже найближчими роками цей перелік доповнять лікарські засоби й інших груп. Саме тому апітерапія, заснована на природних компонентах та методах оздоровчого та лікувального впливу на організм людини спричиняє таку зацікавленість фахівців і передчуття великих, ще невідомих, перспектив.

В доповідях на Конгресі у Брашові досліджувались можливості застосування апіпрепаратів для лікування розсіяного склерозу, ЛОР-патології, захворювань органів дихання та нервової системи. Ці дослідження доводять, що діапазон застосування апіпрепаратів є дуже широким. А за ефективністю вони не поступаються багатьом більш відомим і розрекламованим засобам.

Зараз Юрію Солоденку доручено розробити програму курсу з реабілітації військовослужбовців, що постраждали в зоні АТО.

На його думку, продукти бджільництва можуть виявитися досить дієвими щодо відновлення людей після поранень, складних травм, пережитого шоку та у разі наявності синдрому хронічної втоми. Він впевнений: за умов державної підтримки вдасться максимально повно задіяти унікальний потенціал, який дарує нам Її Величність Бджола.

Шановні друзі!

Редакція журналу «Доктор Бджілка» у сьогоднішньому номері пропонує вашій увазі текс гімну апітерапевтів, який створили Юрій та Ірина Солоденки. Звертаємося до вас з пропозицією надсилати свої тексти і музику для гімну апітерапевтів.

Редакційна колегія

 ГІМН АПІТЕРАПЕВТІВ УКРАЇНИ

 

 Збираймось в коло, апілікарі,

 Та заспіваймо разом на зорі

 Нашій Українській природі,

 Нашій Українській землі.

 

 Приспів.

 Ми вдячні богу і бджолі,

 За стан здоров’я у сімї,

 За запах поля в нашій хаті,

 За мед цілющій на столі.

 

 Нехай душа квітує у добрі,

 Ми принесем здоров’я на бджолі,

 Від серця і до серця пісня наша лине

 Тобі ми служим, наша Україна.

 

 Приспів.

 

 В бджолиній хаті на природі,

 Де медом дихає земля,

 Є все найкраще для здоров’я,

 Будьмо здорові, ти і я!

...

№ 5 || Автор: Світлана Комісаренко

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.