Оздоровчий вулик Петра Балаша

Петро Іванович Балаш — відомий пасічник і Почесний апітерапевт України із Чернігівщини — змайстрував власний чудодійний оздоровчий вулик у 2008–2009 роках. Для цього багато читав і спілкувався з однодумцями. Уперше про свій вулик розповів в українських журналах на пасічницьку тематику. Згодом були публікації у місцевій та обласній пресі, а також відвідини його пасіки провідними телеканалами України, які зробили пасічника з Ніжина відомим на всю Україну.
Створенню оздоровчого вулика передували не зовсім приємні події. Автор тяжко захворів, у 2000 році переніс інсульт, і лікарі порадили йому зайнятися бджільництвом. На той час він мав більш ніж тридцятилітній стаж роботи з бджолами. Мабуть, щоб побороти хворобу, він і створив свій унікальний вулик. А саме — скріплені два вулики з трьома бджолосім'ями та з маленькими дірочками у стелині. Усе це було схоже на маленький будиночок, у якому лікувальний ефект досягається шляхом поєднання мікроклімату вуликів і навколишнього середовища.
На вулик стелять простирадло, і людина в ньому відпочиває протягом певного часу. Лікувальні властивості свого винаходу автор перевірив на собі, а згодом було багато охочих провести ніч у цьому вулику. Цікавився конструкцією оздоровчого вулика апітерапевт Олексій Пащенко з ННЦ «Інститут бджільництва
ім. П.І. Прокоповича УААН». Він дав йому високу оцінку. Унікальні властивості лікувального вулика досліджував і відомий Дід Василь Соломка, редактор журналу «Бджолярський круг», який також відзначив унікальні лікувальні властивості цього вулика.
Серед механізмів позитивного впливу сеансів апітерапії, заснованій на близькому контакті пацієнта з бджолиними сім'ями, на думку автора, є:
- тепло, яке надходить через отвори у стельових дошках, що нагріваються від тіла людини та від бджіл. Це покращує кровообіг, розслабляє спазмовані ділянки м'язів при патології хребта, що сприяє зменшенню, а потім і зникненню больового синдрому;
- мікромасаж, який передається через стельові дошки і відчувається тілом пацієнта;
- аромотерапія — інгаляції сумішами нектару з різноманітних трав, меду, прополісу, ароматичних та інших речовин. Це позитивно впливає на поглиблення і «пришвидшення» сну, під час якого дихання стає глибоким, форсованим і сприяє потраплянню ароматичних речовин у дихальні шляхи — так проявляється виражений бронхолітичний ефект.
Взаємодія біополів бджолиних сімей і людини, безперечно, дає позитивний вплив — нормалізується обмін речовин; відбуваються процеси реполяризації клітин, підвищення імунітету, лікування окремих станів (стреси, перевтоми) та захворювань нервової системи — неврозів, епілепсії, ситуаційних психозів.
Згодом, після численних відвідин пасіки гостями та спілкування з ними, враховуючи їхні рекомендації, автор удосконалив свій винахід. Зокрема, зробив віконце, адже серед пацієнтів можуть бути і хворі на клаустрофобію. Шляхом численних експериментів він досяг, здається, вершини. Тепер у вулику можна приймати ще й інгаляції. Лікувальний ефект від них досить високий.
Отже, лікувальними чинниками під час сну у вуликах є: тепловий, аромотерапія, мікровібромасаж та інші. Почасти, мікровібромасаж — це механічні коливання рухів бджіл, які передаються на тіло пацієнта як мікромасаж, що також сприяє розслабленню м'язів усього тіла і покращує кровообіг. Монотонне дзижчання бджіл дає сприятливий лікувальний звуковий ефект, діє заспокійливо та снодійно, при цьому пацієнт засинає швидко і спить глибоким сном. Дихання під час такого сну удвічі рідше від звичайного.
Тепловий чинник — стельові дошки, на яких лежать пацієнти, нагріваються зсередини вулика бджолами та пацієнтом іззовні до температури тіла людини, що сприяє розслабленню м'язів, знеболюванню.
Аромотерапія — через отвори в стельових дошках, які закриті сіткою, надходить повітря, насичене запахами нектару, меду, воску, прополісу, ефірних олій, зібраних з різних квітів. Дихання людини набуває виражену заспокійливу, снодійну та бронхолітичну дії, адже повітря насичене ароматом рослин. Тривалість одного сеансу лікувального сну у вулику — 4 години.
—У 2011 році я їздив до Криму на пасіку В.Н. Савіна — задля обміну досвідом щодо специфіки лікувальних будиночків-пірамід, — розповідає Петро Балаш. — Бо, на жаль, зараз активно пишуть та пропонують лікування у вуликах, але досить часто автори публікацій самі до цього не дійшли, а методику запозичили з журналів чи інтернету.
Балаш радить розпочинати лікування вже у квітні, коли температура повітря прогрівається до +8...+10 градусів, і краще уночі, коли всі бджоли збираються у вулику й лікувальний ефект потужніший.
Загалом, вуликотерапія, разом із вживанням апіпродуктів, допомагає позбутися не тільки остеохондрозу, радикуліту, а й інших захворювань. Лежати у вулику потрібно тихенько: не стукати, не розмовляти, аби не злякати бджіл, а ще — бажано не користуватися парфумами, бо на пасіці повинно пахнути медом та квітами, а не хімічними продуктами їхньої переробки!
Нині пасічник Петро Балаш закликає до здорового способу життя: вживати більше натуральних продуктів бджільництва...
Журнал
Останні журнали.
Попередні бюлетені
Реклама
Останні статті
Популярні статті
До уваги читачів
ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ «ДОКТОР БДЖІЛКА»
Передплата на журнал «ДОКТОР БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС: 86733
Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.