УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Про вступ Всеукраїнського обєднання громадських організацій «Спілка пасічників України» до Апіславії

Засідання Федерації Європейських пасічних організацій Апіславії пройшло 8-12 липня 2015 року в Словакії.

Вперше на такому представницькому форумі була представлена і делегація Спілки пасічників України. До її складу увійшли перший віце-президент СПУ В. Нагорнюк, віце-президент, директор ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» О. Галатюк, віце-президент асоціації «Апітерапевтів України» М. Гевалюк.


Довідково

До складу Апіславії входять пасічні організації Болгарії, Словакії, України, Словенії, Сербії, Чеської республіки, Румунії, Туреччина, Польщі, Греції, Македонії. Білорусії, Казакстану, Азербайжану, Таджикістану, Киргизії, Росії, Арменії, Міжнародний інститут Апімондії технологій та економіки в бджільництві (Румунії). Із цих країн 7 є членами Європейського Союзу, які в Європейському парламенті представлені 163 депутатами.

На форумі були розглянуті питання:

1.Діяльність Апіславії від Конгреса в Олюденіз (Туреччина);

2. Заява президента Тадеуша Сабата про його відставку;

3.Вибори членів Апіславії для керівництва науковими напрямками на Апімондії в Південній Кореї;

4. Європейські проблеми бджільництва і завдання для співробітництва;

5. Пропозиції стратегії Апіславії в єропейському контексті;

6. Поправки до статуту Апімондії під час проведення в Південній Кореї;

7. Підготовка до Конгресу Апімондії в 2017 році в Туреччині;

8. Презентація нових асоціацій і прийняття їх в склад Апіславії;

9. Презентація Асоціації пасічників Казахстану по підготовці Конгресу Апіславії у 2016 році;

10. Внесення змін до статуту Апіславії.

11. Нагородження почесними членами колишніх чиновників Апіславії;

12. Стан та перспективи бджільництва Білорусії;

13. Функціонування пасічних журналів в Європі.

Делегація успішно провела презентацію стану бджільництва України та представила перспективи його розвитку. Усі члени Апіславії проголосували за вступ СПУ в Апіславію. Від України на Апіславії була зареєстрована іще організація - Всеукраїнське братство бджолярів України, яку презентувала Т. Васильківська.

За станом здоров’я Президент організації Томаш Сабат попросив звільнити його від обов’язків і обрати нового керівника організації.

Новим очільником Апіславії став віце-президент організації, керівник Словацької спілки пасічників. На вакантне місце віце президента делегати обрали представника Асоціації пасічників Казахстану. Варто зауважити за кандидатуру представника України Т. Васильківську проголосувало 4 делегації, а за її опонента - 12.

На форумі було прийняте рішення про обговорення на Конгресі Апіславії в Казахстані презентацій України, Росії та Білорусії щодо проведення наступного форуму у 2018 році.

Наша делегація домовилась із делегаціями країн Апіславії про участь у спільних наукових грантах в галузі бджільництва.

Генеральна асамблея Апіславії висловила вдячність Генеральному директору сільського господарства і розвитку сільських районів Європейської комісії за активну роботу по збереженню медоносної бджоли від отруєнь шляхом встановлення вимог до засобів захисту рослин у відповідності з даними Регламенту Комісії ЄС 283/2013 і Регламенту Комісії ЄС 284/2013. Учасники асамблеї також виразили вдячність Генеральному директору збереження зовнішнього середовища Європейської Комісії за активну роботу по захисту, збереженню та покращенню природного середовища для сучасного і майбутнього поколінь.

Генеральна асамблея Апіславії прийняла рішення:

Під егідою Європейської комісії негайно створити Міжнародну комісію по захисту бджіл від отруєнь пестицидами на період 5 років (з 2015 по 2020 роки) із представників Апіславії, Генерального директорату сільського господарства і розвитку сільських районів Європейської комісії, Грінпіс і представників державних структур членів Апіславії.

Міжнародній Комісії по захисту бджіл від оруєнь пестицидами провести спільні заходи із виробниками пестицидів, які реалізують на ринку Європи препарати для захисту рослин летальні для бджіл.

Членам делегацій протягом трьох тижнів нададуть матеріали щодо захисту бджіл від отруєнь.

Розроблену резолюцію буде надано державам - члени Апіславії.

...

№ 8 || Автор: О. Галатюк, М. Гевелюк, В. Нагорнюк.

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.