УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Про вічний союз бджоли і людини

Написати статтю в журнал спонукала книга Л.А. Валігури «Пчеловодство в ХХI веке» (г. Алушта 2013).

Особисто з автором книги познайомився в жовтні 2012 року – на конференції пасічників і апіфітотерапевтів Криму в місті Алушта. Мав за честь бути запрошеним на зустріч з Л.А. Валігурою і відвідати першу в Україні воскову кімнату. За чашкою трав’яного кримського чаю більше двох годин обговорювали проблеми і перспективи розвитку і становлення апітерапії як повноцінного, повноправного підрозділу народної медицини. В цей час Лідія Олександрівна закінчувала роботу над даною книгою. Зараз книга переді мною (ст..50-52) – виникає запитання:


Чому 300 разів в Святому письмі Біблії згадується про бджолу, на що це розраховано? Відповідь проста – вся причина в особливості природи людини. Все нове, якісне швидко забувається, а ведуться пошуки нового невідомого. Тому часте нагадування необхідне, щоб повернути людину до минулого.

За 50 мільйонів років свого існування бджола залишилася вірна верхньому харчовому поясу: пилок, нектар, вода – і все, нічого нового, все її влаштовує. Верхній харчовий пояс – це сонце, місяць, радість і щастя.

А людина за 5 мільйонів років пішла далі, освоїла, окрім верхнього, ще й середній і нижній харчові пояси (овочі, фрукти, кореноплоди, м’ясо). Використання різноманітної їжі вплинуло на розвиток системи травлення. З даною проблемою самотужки людині не впоратися. Потрібно було звернутися за допомогою до нижчого бактеріального світу.

Тому сьогодні в шлунково-кишковому тракті людини комфортно проживає до 80 видів різноманітних бактерій. Загальною масою до 2% від маси тіла. Перед ними людина несе певні забовязання. Всі бактерії мають свій цикл розвитку і розмноження, їм потрібен свій «споживчий кошик» поживних речовин, який в повному обсязі повинна забезпечити людина. При найменшому відхиленні порушується баланс, що клінічно проявляється в так званому, всім добре знайомому з дитинства слові – дизбактеріоз. Дизбактеріоз – початок проблем, початок цілого шлейфу захворювань (стоматити, гастрити, виразкова проблема шлунку, захворювання нирок, печінки, шкіри, пораження опорно-рухового апарату). Як правило, медикаментозне, ферматитивне втручання в роботу шлунково-кишкового тракту діє односторонньо, забирає час, переводить захворювання в хронічний перебіг.

Для повноцінної роботи клітин організму і в першу чергу сапрофітної 2% мікрофлори шлунково-кишкового тракту необхідно 3000 ферментів, мікроелементів, гормонів, білків і т.д. з них 2600 знаходяться у меду і продуктах бджільництва.

Єдиний стабілізуючий багатопрофільний фактор вирівнюваання балансу між 80 видами сапрофітних бактерій шлунково-кишкового треакту – мед та продукти бджільництва. Прийом від
1-2 ст. ложок в день меду захистить ваш організм від ряду проблем.

А чого варте нагадування про велику тайну трансформації личинки на ранніх етапах ембріогенезу бджоли. Коли закрита в чарунці личинка на 8-9 день повністю розчиняється, перетворюючись в желеподібну протоплазму. З даної субстанції бджоли починають будувати себе знову. Формування нових клітин проходить завдяки генетичному матеріалу, який знаходиться в нуклеїнових кислотах маточного молочка.

Людський організм – це сукупність 1014 клітин, 200 різновидів. Клітини групуються утворюючи органи, системи. Кожна клітина самодостатня, має свою систему відновлення, розвитку, тривалість життя. Найменше живуть клітини білої крові – 3-7 днів, тоді як еритроцити 120-140 днів і т.д.

При розпаді клітина так само розчиняється, утворюється однорідна плазматична маса, яка є стимулятором для утворення нових молодих клітин в організмі.

Маточне молочко бджіл – генетично споріднена субстанція з клітинами людського організму, містить подібну ДНК є провідником позитивної енергії.

На 43 міжнародному конгресі Апімондії (м. Києв 2013 рік) була озвучена думка про стабілізуючу роль маточного молочка і прополісу на клітинні мембрани організму людини. А це приводить до сповільненю поділу клітин, захисту від проникнення вірусів і до збільшення тривалості життя клітин. Маточне молочко на сьогодні – це одна з стратегічних природніх речовин, яка прямо впливає на тривалість життя клітин, тому находиться під особливим контролем герентологів. В Японії – країні довгожителів діє державна програма по безкоштовному забезпеченню суміші меду з маточним молочком дітей шкільного віку і людей після 60 років.

Тому я підтримую думку автора про те, що маточне молочко позитивно впливає на роботу ендокринної і нервової систем організму людини.

Дані системи базові в організмі, через них здійснюється зв’язок з усіма клітинами. Завдяки вдосконалення даних систем людина стала людиною.

Невже потрібно 300 разів нагадувати людині про те, щоб нормально працювали, відновлювалися клітини в організмі, потрібно дружити з бджолою і з маточним молочком. Небагато, лише 0,5-1 гр. в день!!!

Дуже цінна книжка, раджу прочитати, визиває відчуття гордості за людей, які називаються пасічниками, а їх у нас на Україні 400 тис. Хочеться побажати всім нам мудрості, виваженості. В час хаосу, знецінення природнього не збитися з протореної дороги, не захопитися імпровізованим маревом само і загального обману, а обрати правильний шлях. Нам слід усім пам’ятати про вічний союз бджоли і людини і про слова, сказані Альбертом Ейнштейном: «Якщо зникне бджола – через 4 роки зникне людина».

Задумаймося, з 2003 року бджоли стали масово гинути…

Сенишин Дмитро Мар’янович
лікар невропатолог, лікар народної медицини, почесний апітерапевт України, голова наукової комісії по апітерапії
43 міжнародного конгресу Апімондії
(2013 рік м. Київ).

Працює лікарем невропатологом в лікарні відновного лікування на бальнеологічному курорті «Східниця». В своїй практиці широко використовує апітерапію та продукти бджільництва. Вивчає нейрофізіологічні механізми впливу апітоксину і продуктів бджільництва на серотонін - дофамінові рецептори людини в поєднані з прийомом мінеральних вод бальнеологічного курорту «Східниця». Має свою пасіку і апідоміки.

Кухлик меду

♦♦♦

– Що таке ОС?

– ОС – це смугастий мух!

– Ні-і! Смугастий мух – це бджіл, а ОС –
це те на чому земля крутиться!

♦♦♦

Зустрічаються два фермера: – Ти вже таврував свою худобу? – Так, з коровами ще нічого, а от з бджолами дове...


№ 5 ||

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.