УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан» (Коротка історія)

25 лютого 2004 р. о 18 год в старій частині міста Луцька біля «Кам’яниці» у Тараса Рабана зібралося 10 пасічників: В.С. Дацюк, В.А. Дмитрук, В.Ф. Жабчук, І.В. Жулавський, М.І. Іщук, О.А. Ковпак, Г.В. Козюра, В.С. Мурза, В.О. Пиріг, В.І. Приймак. Це була перша зустріч пасічників, яка стала Днем народження нової громадської організації.


Це була зустріч пасічників, які гостро відчували відсутність спілкування, адже кожен бджоляр, внаслідок специфіки справи, працює на своїй пасіці один, часто не знаючи, що відбувається на інших. Втамовували голод спілкування довго – декілька годин, забувши навіть про накритий стіл. Більше шести годин часу нам забракло, адже нас об’єднувало спільне захоплення і спільна любов – бджола. Вже тоді ми вирішили зустрічатися частіше, більше спілкуватися, обмінюватися досвідом, розповідати про свої досягнення і помилки. І вже на цьому першому зібранні прозвучало слово «Братство». Ще не було назви, але була впевненість в необхідності таких зустрічей.

Тоді це був клуб за інтересами. М.І. Іщук склав перший список нашого Братства і запропонував придумати йому назву.

Зима пролетіла швидко. Наступні збори відбулися 26 березня, на яких ми вже перейшли до обговорення практичних питань. Тема цих зборів – «Конструкція вуликів». На зборах було представлено декілька конструкцій вуликів, новинки пасічничого інвентарю та інструменту.

Вже 15 травня ми вперше стали учасниками виставки-ярмарку, яка відбулася в Києві біля інституту бджільництва імені П.І. Прокоповича. Там познайомилися з головним редактором журналу «Український пасічник» Миколою Дмитровичем Осташевським, розповіли йому про наші зустрічі і плани. З того часу ми відвідали багато заходів, як на Всеукраїнському, так і на місцевому рівнях по всій Україні. Ми багато дізналися, багато чого навчилися. У 2007 році, перейнявши досвід кількох пасічничих організацій ми вирішили створити хоругву Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан».

Одночасно з хоругвою, відповідно до стародавніх традицій, ми почали створення братньої свічі. Освячення відбулося на трійцю в головному соборі міста.

З 2009 року ми започаткували проведення Волинського крайового конкурсу питних медів, який проводиться в Луцьку щороку в рамках етно-фестивалів присвячених різдвяним святам.

З 2008 року приймаємо участі в арт-шоу Ніч у Луцькому замку.

В 2011 році спільно х пасічниками Радехівського району Львівської області наші братчики створили «Хрест єднання», що встановлений на кордоні Волинської і Львівської областей.

Хрест присвячений полеглим воїнам Української повстанської армії.

Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан» є учасниками та переможцями різних всеукраїнських та міжнародних конкурсів та виставок.

Родина Дмитруків починаючи з 2011року щорічно приймає участь в конкурсі «100 кращих товарів України». В 2013 році вони зі своїми питними медами стали переможцями цього конкурсу.

Дві бджолярські родини – Дмитруків і Шотіків в травні 2014 року представляли свою продукцію на Міжнародній виставці екопродуктів Екогала (Польща) Серед 96 виставкових стендів з восьми країн світу ми отримали перше місце.

Представники Братства Антон Шотік та Володимир Дмитрук з дочкою Катрусею були учасниками української делегації на міжнародній туристичній виставці ITB 2013 в Берліні і представляли Луцьк як «Медове місто».

Український стенд зайняв п’яте місце серед європейських країн.

За підтримки Луцької міської ради створено Центр традиційної культури «Медова хата».

Тут ми проводимо лекції для лучан та гостей міста, школярів та колективів підприємств, на яких доносимо інформацію про цілющі властивості широкої гами продуктів бджільництва.

Завдяки постійному пошуку і бажанню створювати все нові препарати оздоровчої та лікувальної дії Марією Олександрівною Шотік , нашою «Медовою княгинею», разом з дочкою Олею – фармацевтом за фахом, в нашій Медовій хаті представлений великий асортимент цієї продукції. Тому ми кажемо, що наша Медова хата здоров’ям багата.

20 вересня цього року ми урочисто відмітили десяту річницю створення нашого «Ройового Стану». Урочисте засідання проходило в Палаці культури міста Луцька. Завдяки добрій співпраці з органами місцевого самоврядування для проведення цього дійства приміщення було надано безкоштовно.

На свято прибуло багато гостей. Тільки пасічничих Хоругв було представлено 10 з різних куточків нашої держави.

Прибули гості з Харківської, Полтавської, Одеської, Київської, Житомирської, Хмельницької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської областей. Великі делегації приїхали з Білої Церкви, Стрия, Львова, Івано-Франківська. Ми отримали привітання та нагороди від представників місцевої влади обласного, міського та районного рівня.

Двом нашим братчикам Антону Шотіку та Івану Душаку було присвоєно звання «Почесний пасічник України». Грамоти, що засвідчують право носити це високе звання, вручив голова «Спілки пасічників України» Леонід Веред. Директор національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» Олександр Галатюк вручив голові нашого Братства Володимиру Дмитруку нагрудний знак «За заслуги в галузі бджільництва». Дванадцятьом братчикам було присвоєно звання «Почесний пасічник Волині» з врученням медалі і відповідного посвідчення.

Щиро вітали нас і дарували подарунки голова «Гільдії медоварів України» Василь Барабаш, головний редактор журналу «Український пасічник» Микола Осташевський, головний редактор журналу «Бджолярський круг» Василь Соломка (ДіД Василь), Зіновій Твердохліб, Ігор Брик, Віктор Поліщук, Микола Грибок, Костянтин Лецин, Олег Ільків, Микола Горніч… Усіх неможливо перерахувати, бо відгукнулись на наше запрошення понад шістдесят гостей.

№ 4 ||

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.