Інструкція по лікуванню бджолиною отрутою

ЗАСТОСУВАННЯ ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ У МЕДИЦИНІ
Захворювання суглобів. При лікуанні отрутою бджолиною спостерігається зменшення запальних явищ і больового симптому, збільшення обсягу рухів у суглобах, особливо при відсутності виражених анатомічних змін.
Захворювання серцево-судинної системи. На основі досліджень отримані дані про високу ефективність отрути бджолиної, а також меду і маточкового молочка в комплексній терапії хворих з даною патологією.
Захворювання центральної нервової системи. Отримані позитивні результати застосування отрути бджолиної і її препаратів при функціональних захворюваннях ЦНС, при клімактеричних та інших формах неврозів, при лікуванні неврологічних ускладнень малярії у вигляді енцефаліту і арахноідітів, а також при залишкових явищах перенесеного інсульту або поліомієліту.
Захворювання органів дихання. При лікуванні бронхіальної астми бджоловжаленням і препаратами з отрутою бджолиною позитивний ефект був відзначений у 50-70% хворих, причому особливо сприятливий терапевтичний ефект був отриманий у дітей.
Захворювання периферичної нервової системи До групи захворювань периферичної нервової системи відносять радикуліти, неврити, плексити, міозити та ін. При лікуванні отрутою бджолиною (вжалення в больові точки або БАТ) хворих з радикулітами, невритами, поліневритами, плекситом, міозитом, запаленням сідничного нерва і міжреберною невралгією зникнення болю або їх зменшення можна досягти у 80% хворих.
Шкірні захворювання. Застосування отрути бджолиної описано при лікуванні екземи, фурункульозу, дерматиту, псоріазу. Можна використовувати комплексне лікування з додаванням преднізолону на прополісній мазі, поєднувати бджоловжалення з сірководневими ваннами. Для лікування алопеції використовують 2-3 курси бджоловжалення у вогнища алопеції, комірцеву зону і точки голови. Для лікування післяопераційних рубців застосовують електрофорез (15-20 процедур). Хороші результати отримані при лікуванні свіжих рубців (давність 6-12 міс.) після опіків. Описані випадки застосування отрути бджолиної при поганому загоєнні ран, трофічних виразках.
Очні хвороби. Ефективним виявилося застосування отрути для лікування трахоми і захворювань рогівки, при трахоматозному паннусі (поверхневе запалення з помутнінням рогівки). Успішно загоювалися виразки рогівки, краще при іритах і іридоциклітах, гірше – при кератитах. Відзначено поліпшення у випадках гострої запальної і геморрагічної глаукоми і неефективність при хронічній і вторинній глаукомі. Спостерігалася позитивна дія препаратів отрути бджолиної при герпетичних захворюваннях рогівки. Успішно застосовувалася отрута бджолина для лікування іриту та ослабленого зору шляхом укусів в повіки хворого ока (до 6 за один сеанс). При ревматичних іритах і іридоциклітах з помутнінням середовищ ока і падінням зору застосування отрути призводило до зниження запальних явищ і одужання з відновленням зору через 3-4 дні.
Акушерство і гінекологія. Отрута бджолина успішно застосовувалася при запальних процесах придатків матки, особливо при ексудативних формах, при клімактеричних неврозах.
Інші захворювання. Є дані про застосування отрути бджолиної для лікування алергічних захворювань.
Отримані позитивні результати при лікуванні захворювань інших органів і систем: тиреотоксикозу, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчного міхура, дифузних мастопатіях. На даний час немає переконливих даних про лікування отрутою бджолиною злоякісних пухлин.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ОТРУТИ БДЖОЛИНОЇ
Як зазначалося, в 1959 році був прийнятий наказ .V 106 «Показання та протипоказання для методу голковколювання та припалювання», де перелік протипоказань виглядав таким чином:
1. Доброякісні та злоякісні новоутворення.
2. Хвороби крові та кровотворних органів:
- спадкові геморагічні анемії;
- порушення згортання крові;
- пурпура та інші геморагічні стани;
3.Вагітність.
4.Гострі інфекційні захворювання та лихоманкові стани нез'ясованої етіології.
5. Хронічні інфекційні захворювання в стадії загострення (туберкульоз, бруцельоз тощо).
6. Декомпенсовані захворювання серця, легень та інших внутрішніх ...
Журнал
Останні журнали.
Попередні бюлетені
Реклама
Останні статті
Популярні статті
До уваги читачів
ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ «ДОКТОР БДЖІЛКА»
Передплата на журнал «ДОКТОР БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС: 86733
Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.