УКР/РУС   EN   DE   SP   TR

Збережемо бджолу – збережемо планету!

«Через чотири роки після загибелі останньої бджоли на Землі загинуть і люди»

Альберт Ейнштейн

Кому-кому, а батькові «теорії відносності», одному з творців найстрашнішої зброї – ядерної – довіряти можна.

Недаремно у червні 2000 року в Німеччині був зареєстрований Всесвітній Фонд захисту бджіл., мета якого – запобігання загибелі бджіл і збереження екологічного балансу природи. А 14 вересня було оголошене Всесвітнім днем захисту бджіл.


Чи є для таких побоювань підстави? На це запитання можна відповісти лише однозначно: так!

Фахівці галузі бджільництва знають: найбільш працьовитий і корисний вид комах з’явився, на думку палеонтологів (вчені, що досліджують організми, які існували в минулі геологічні періоди), з’явився 40 мільйонів років тому.

Феномен цієї маленької крилатої трудівниці нерозгаданий і досі. Адже вона приносить користь не тільки продуктами своєї життєдіяльності, але й повсякденним творінням життя на Землі. Плодами її невтомної роботи повсякчас користуються люди, зміцнюючи свій організм всією палітрою поживних речовин.

Однак в останні роки бджола переживає не найкращі часи. У багатьох країнах загинуло від 20 до 80 відсотків бджолиних родин.

Що ж могло так різко вплинути на життя маленької невтомної трудівниці?

На думку спеціалістів, які проводили спеціальні дослідження причин масової загибелі бджіл, причинами можуть бути такі явища, як нова поява збудників (патогенів), комбінація різного роду стресів, що сприяє більшій сприйнятливості до збудників, поява в навколишньому середовищі хімічних речовин, що викликають зниження опору до збудників, надмірне використання комах на промислових пасіках, що змушує бджіл шукати інші приміщення, зміни в оточуючому середовищі, які викликали скорочення кількості рослин, що дають поживу для бджіл тощо.

Тобто висновок напрошується один: передусім людина своєю діяльністю у повсякденному житті не замислюється над наслідками свого втручання в навколишній світ. І відтак може стати могильником не тільки бджолиного, але й людського роду.

Власне, аби пророцтво великого Альберта Ейнштейна не збулося, і об’єднуються бджолярі заради порятунку не тільки невтомної крилатої трудівниці, але й роду людського.

Єднаймося! Порятуємо бджолу – порятуємо планету!


№ 4 ||

Журнал

Реклама

До уваги читачів

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ  «ДОКТОР  БДЖІЛКА»

Передплата на журнал «ДОКТОР  БДЖІЛКА» триває постійно з будь-якого кварталу у всіх поштових відділеннях України, вартість на один квартал 2016 року-27,10 грн.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ПОШТОВИЙ ІНДЕКС:   86733

Електронну версію журналу «Доктор Бджілка» можна передплатити на нашому сайті.